Avustralya’nın en genç milyonerlerinden biri olan Finder kurucusu Fred Schebesta, son düşüşe rağmen Bitcoin fiyatının bir yıl içerisinde ikiye katlanacağını iddia etti.

240 milyon dolarlık bir servete sahip olduğu tahmin edilen Schebesta, Bitcoin fiyatının 2022 yılı sonunda 73.000 dolar civarında olacağına inanıyor. Bununla birlikte ünlü isme göre bu yükseliş sırasında ani iniş çıkışlar ile beraber volatil bir süreç izlenecek.

Avustralya’nın en genç zenginleri listesinde 29. sırada bulunan Schebesta, yaptığı açıklamasında düşüncelerini şöyle ifade etti: “Bitcoin fiyatı şu anda bir düzeltme sürecinde bulunuyor ve stabil hale gelmesi önümüzdeki yılı bulabilir. BTC oldukça istikrarsız bir varlık ancak zaman geçtikçe bu volalite azalarak eskisi kadar keskin olmamaya başlayacak.”

“2022 Yılı Sonunda Bitcoin Fiyatı 73.000 Dolar Civarında Seyredebilir”

Ünlü CEO, Bitcoin fiyatının 73.000 dolar civarına çıkacağını düşündüğü tarihi ise 2022 yılının Aralık ayı olarak belirledi.

Bununla birlikte Schebesta’nın BTC’nin hareketlerini değerlendirme konusundaki karnesi pek de başarılı değil. Ünlü isim, BTC fiyatının 65.000 dolar olduğu günlerde bir sonraki hafta 70.000 dolara ulaşılacağını tahmin etmiş ancak bunun ardından dünyanın en büyük kripto parası yaklaşık olarak %50 değer kaybederek 35.000 dolar civarına gerilemişti. Ancak BTC halen geçen sene bugünkü konumuna göre daha yüksek bir noktada bulunuyor.

2021 yılında kripto paralar gibi riskli varlıkların yükselişi, koronavirüs pandemisi nedeniyle piyasaya sunulan para destekleri ile mümkün olmuştu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!