1. Haberler
  2. Gündem
  3. Bakanlıklarda devir teslim

Bakanlıklarda devir teslim

bakanliklarda-devir-teslim
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından merakla beklenen kabine üyelerinin açıklanmasının ardından, bakanlıklarda devir teslim törenleri yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabineyi açıkladı. Sağlık Bakanı ile Kültür ve Turizm Bakanı değişmedi, 15 bakanlığa ise yeni isim atandı. Dün yapılan görev değişimlerinin ardından bugün de  bakanlıklarda devir teslim törenleri yapıldı.

İlk devir teslim töreni Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında yapıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak atanan Mehmet Fatih Kacır, görevi Mustafa Varank’tan devraldı.

Devir teslim töreninde konuşan Varank şunları söyledi:

“Türkiye’ye hizmet etmeye çalıştık. Görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık. Bu bir takım çalışması. Tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum, şükranlarımı sunuyorum. Biz nasıl görevimizi yerine getirdiysek arkadaşlarımız da görevlerini yerine getirecek. Biz iyi niyetle çalışmaya gayret ettik ama eksikleriniz olabilir. Bu manada arkadaşlarımdan ve aiz Türk milletinden haklarını helal etmelerini istiyorum.”

Ardından sözü alan Mehmet Fatih Kacır şunları söyledi:

“Aziz milletimize Sanayi ve Teknoloji Bakanı olarak hizmet etme imkanı veren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Yöneticilik çok kişiye nasip olur ama bazılarına büyük işler yapmak nasip olur. Siz 5 yıllık görevinizde bunları yaptınız, bize örnek bir bakanlık dönemi geçirdiniz. Türkiye’nin otomobili, 60 yıllık rüya sizlerin görev süresinde yapıldı. Teknoloji hamlesini gerçekleştirmek için canla başla çalışacağız.”

MEHMET FATİH KACIR KİMDİR?

Hazine ve Maliye Bakanı olarak atanan Mehmet Şimşek, Nureddin Nebati’den görevi devraldı.

Nebati’nin açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Ülkemiz ve dünya açısından kritik bir dönemde bana güven duyarak bu makamı teslim eden sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kutlu bir emanet olarak gördüğüm bu görevi hiçbir zorluk karşısında asla yılmadan ve birbirinden değerli mesai arkadaşlarımla birlikte gece gündüz çalışarak sürdürdüm. Bizler her daim milletimize hizmet etmeyi ülkemize eserler kazandırmayı en temel vazifemiz olarak görmeyi sürdüreceğiz. Aynı şekilde de yolumuza devam edeceğiz. Sayın Bakanımızın yeni dönemde başarılı oalcağına inancım tamdır.

“FİNANSAL İSTİKRARI SAĞLAYACAĞIZ”

Ardından sözü alan Mehmet Şimşek’in açıklamaları şöyle:

Bayrak ve hizmet yarışında bu değerli emaneti şahsıma tevdi eden sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Küresel zorlukların devam ettiği ve 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen deprem felaketinin yaşandığı bu dönemde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini büyük bir fedakarlık içinde yürüten sayın bakanımıza teşekkür ediyorum. Hükümetimizin temel hedefi toplumsal refatı artırmaktır. Önümüzdeki dönemde bu hedefe ulaşmada şeffaflık, tutarlılık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkelerimiz oalcaktır. Türkiye’nin rasyonel bir zemine dönme dışında bir seçeneği kalmamıştır. Kurala dayalı ve öngörülebilir bir Türkiye ekonomisi özlenen refaha ulaşmamızda anahtar olacaktır. Enflasyonun yeniden tek haneli rakamlara düşürülmesi her alanda öngörülebilirliğin artırılması, cari açığı azaltacak yapısal dönüşümün hızlandırılması ülkemiz için hayati önem taşımaktadır. Finansal istikrarı sağlayacağız. Mali disiplin ve fiyat istikrarı için çalışacağız.

Maliye politikası ve yapısal reformlarla Merkez Bankamıza enflasyonla mücadelede destek olmak temel politikamız olacaktır. Çalışmalarımızı eşgüdüm içerisinde, güçlü koordinasyonla yürüteceğiz.

MEHMET ŞİMŞEK KİMDİR?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki de görevi Murat Kurum’dan devraldı.

Kurum’un açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Her afette her selda tüm ekibimizde vatandaşlarımız için elimizden gelen her türlü gayreti göstermeye çalıştık. Geldiğimiz gibi gidebilelim istemiştik. Hamdolsun bugün de milletimize mahçup olmadan devletimiz ve vatandaşımız için gece gündüz çalıştık ürettik. Bize bu görevi layık gören Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Gece gündüz çalışan tüm ekibimize ve mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü ise milletimze ediyorum, her sıkıntılı süreçte kendi acılarını unutup bize destek oldular.

MEHMET ÖZHASEKİ KİMDİR?

İçişleri Bakanlığı’ndaki devir teslim töreninde Ali Yerlikaya, Süleyman Soylu’dan görevi devraldı.

Soylu’nun açıklamaları şöyle:

Bundan sonraki süreçte de elimizden geldiğince aziz milletimiz ve devletimizin emrinde olduğumuzu huzurlarınızda bir kez daha ifade etmek isterim. Acı tatlı pek çok hatıraya ortak olduğumuz mesai arkadaşımızı sevgi ve saygı ile selamlıyorum. 

“MÜCADELEMİZ BÜYÜK AZİM VE KARARLILIKLA DEVAM EDECEKTİR”

Yerlikaya’nın açıklamaları şöyle:

Sayın bakanımızın büyük özveri ile yaptığı çalışmalar için teşekkür ediyorum. Hizmet bayrağını sizden devralmak benim için büyük bir onur. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her yerde 85 milyon insanımızı huzur ve güven içinde yaşatmak, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü ve sarsılmaz kardeşliğini muhafaza etmek varlık sebebimizdir. Milletimizin her bir ferdi bize emanettir. Biz milletimizin emrindeyiz. Görev ve sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Temel referansımız hukuk ve insan haklarıdır ve bundan asla taviz verilmeyecektir. İçişleri Bakanlığı olarak biz büyük ve güçlü bir aileyiz. Tüm suç ve suçlularla mücadelemiz büyük azim ve kararlılıkla devam edecektir. Deprem bölgesindeki tüm yaralarımızı hep birlikte saracağız. Tüm bunları yaparken de tek amacımız Allah rızasıdır. 

ALİ YERLİKAYA KİMDİR?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki devir teslim töreni  de tamamlandı. Yeni bakan Yusuf Tekin görevi Mahmut Özer’den devraldı. Göreve veda eden Mahmut Özer şunları söyledi:

“Bakan yardımcılarıma, genel müdürlerime, okul müdürlerime ve idari tüm personelmize birlikte yol yürüdüğümüz için şükranlarımı sunuyorum. Tek duam vardı bakanlığa başlarken, girdiğim gibi çıkabilmek. Allahmıza hamd ediyorum duamı kabul ettiği için. Yusuf hocamın bakanlığını tebrik ediyorum.”

Ardından söz alan Yusuf Tekin ise şunları kaydetti:

“Bundan yaklaşık 5 yıla yakın bir süre önce aranızdan ayrılmıştık. Birlikte yol yürüdüğümüz arkadaşlarla yine burada bulunmaktan çok mutluyum. Türkiye’deki maarif mücadelesi sadece bakanlık bürokratı olarak yürütülecek bir mücadele değil. Dışarıdan katkı yapmak da çok önemli bir iş. Bizi bu göreve layık gören Sayın Cumhurbaşkanımıza bizleri bu göreve layık gördüğü için şükranlarımı sunuyorum. Onun bize vereceği destek ve katkılarla çok güzel şeyler yapacağız. 2018’den bu yana Türkiye’de pek çok şey değişti. Önümüzdeki yüzyılın Türkiye Yüzyılı olacağını iddia ediyoruz. Üzerimize düşen ne varsa, sorumluluktan kaçmadan devam yapacağız.”

YUSUF TEKİN KİMDİR?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, görevi Bekir Bozdağ’dan devraldı. Devir teslim töreninde konuşan Bozdağ, “Kendisinin yardımcısı olacağız, kabinemizin milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Yılmaz Tunç ise şunları söyledi:

“Bu bir nöbet değişimi, bugün nöbet değişimini gerçekleştiriyoruz. Yeni kabinemiz hayırlı olsun, tüm bakanlarımıza başarılar diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı arz ediyorum. 21 yıldan bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde hep adalet vardı. Adaletin temelinde de insan vardır. Ülkemizde demokrasinin güçlenmesi için önemli reformlara imza attık. İnsan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılmasına kadar sessiz devrim sayılacak icraatlara imza attık. Parlamentomuzda yeni ve sivil bir anayasanın yapılması için uzlaşmanın sağlanması önceliğimiz olacaktır.”

YILMAZ TUNÇ KİMDİR?

Ticaret Bakanlığı’ndaki devir teslim töreninde Ömer Bolat görevi Mehmet Muş’tan devraldı.

Devir teslim töreninde konuşan Muş, “Kendisinin bakan olarak atanmasından büyük memnuniyet duydum. Bu bir bayrak yarışıdır. Biz belirli bir seviyeye getirdik, sayın bakan da daha iyi bir seviyeye getirecektir.” ifadelerini kullandı. 

Sözlerine “Bugüne kadar bu görevi başarıyla yürüten Mehmet Muş beyefendi ve ekibine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum.” diyerek başlayan Ömer Bolat, özetle şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanımız liderliğinde AK Parti hükümetlerinin hepsi çok başarılı hizmetlerde bulundular. Üst üste 17 seçim zaferi kazanılması bu gerçeği ortaya koymaktadır. Ticaret Bakanlarımızın hepsi aldığı bayrağı daha yüksek seviyeye taşıdılar. Hem değerli bakanımız Mehmet Muş beyin hem de daha önceki bakanlarımızın desteğini almaktan memnun olacağımızı ifade etmek istiyorum. Zorlu bir seçim süreci geride kaldı, seçim gerginliği de geride kaldı. Bundan sonra her şey halkımız için diyoruz. Covid salgını sonrası ticaret piyasasında oluşan artışları tamamen ortadan kaldırmaya odaklanacağız. Enflasyon oranında son 6-7 aydır yaşanan geriye gidişi durdurarak fiyat istikrarını sağlamak önceliğimizdir.”

ÖMER BOLAT KİMDİR?

Tarım ve Orman Bakanlığı’na atanan İbrahim Yumaklı bakanlıkta düzenlenen törenle görevi devraldı.

Eski bakan Vahit Kirişci, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bakanlıklar oturduktan sonra sahibine iade edilecek olan yerlerdir. Biz hizmet için bu yoldayız demiştik. Aslı olanın tarımla ilgili ve gıda konusunda bulunurluk olduğunu belirtmiştik. Hamdolsun zoru başardık. Herkes planlı tarımın olmazsa olmaz olduğundan bahsetti. Bu yasa TBMM’de kabul edilmiş oldu. Ormanla ilgili özel ilgi gerektiren bir alanda da pek çok düzenleme yapıldı. Bu millete hizmet etmek bir insana, müslümana bahşedilebilecek en büyük bahtiyarlıktır.”

Ardından söz alan İbrahim Yumaklı, “Bu göreve, şahsımı layık gören Sayın Cumhrubaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum.” dedi. “Bundan sonra bize düşen sayın bakanımızla birlikte başlatılan projeleri tamamlamak ve yenilerini eklemektir.” ifadelerini kullanan Yumaklı şöyle devam etti: ” İçinde bulunduğumuz dönem yeni normal olarak adlandırıldı. Hem tarımsal üretimde hem de tedarikte bozulmalar olduğunu gördük. Bu yapısal dönüşüm için kaçınılmaz bir süreci getirdi bize. Biz bu dönüşümü üretime gönül vermiş çiftçilerimizle birlikte tamamlayacağız. Biz bu dönüşümü tarım ve orman ailesinin çok kıymetli fertleriyle birlikte tamamlayacağız. Üretim ve tüketim için tanımladığımız yapısal reformları hayata geçireceğiz. Mevcut tarım potikalarımızı üreticilerimizin güçlendirilmesi tüketicilerimizin de korunması şeklinde gerçekleştireceğimizi ifade etmek istiyorum.”

İBRAHİM YUMAKLI KİMDİR?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Beştepe’de görevi törenle Fuat Oktay’dan devraldı.

Oktay’ın açıklamaları şöyle:

Makamlar, görevler geçici, Türkiye Cumhuriyeti devleti kalıcıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesinde görev yaptığım tüm bakan arkadaşlarımıza, aileme, ekip arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Yılmaz’ın açıklamaları şöyle:

Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak görevi Fuat Oktay’dan devralmak benim için bir onurdur. Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu ağır sorumluluğu üstleneceğiz. Önceki dönemde ülkemize hizmet eden tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin ardından ilk görev yapan Fuat Oktay’a yürekten teşekkür ediyorum. Siyasi istikrarla ekonomik istikrarın halkın refafına dönük çalışmaları net bir şekilde görüyoruz. Halka hizmete devam edeceğiz. Vatandaşın beklentilerini karşılayacağız. Tüm Türkiye kazanmıştır. Toplumun her kesimi 85 milyon insanımız kazanmıştır. Temel ilkemiz adalet olacaktır. 

CEVDET YILMAZ KİMDİR?

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, görevi Mevlüt Çavuşoğlu’ndan devraldı.

Çavuşoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Türk’ün olduğu her yede devlet, devletin olduğu her yerde diplomasi vardır. Yurt dşındaki vatandaşlarımızın demokratik haklarını kullanması için sandığı ayaklarına götürdük. 8 yıl 6 ay 13 gün taşıdığım Dışişleri Bakanlığı’nın bayrağını Hakan Fidan’a devrediyorum. Ben de her zaman bakanlığımızın ve bakanımızın emrinde olacağım. Şimdi görevimiz Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmektir.

Ardından açıklama yapan Fidan’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Milli İstihbarat Teşkilatında 13 yıl süren görevimin ardından aynı derecede mesuliyet gerektiren Dışişleri Bakanlığına atanmam nedeniyle şahsıma gösterdiği güven için Sayın Cumhurbaşkanıma şükranlarımı iletiyorum.

Sayın Çavuşoğlu arkadaşlığımız Bilkent Üniversitesinde aynı sıralarda başladı. Kendisi devlet adamı ve insan ve dost olarak her zaman üstün meziyetler ortaya koymuştur. Sayın Çavuşoğlu ile çok kritik görevleri birlikte gerçekleştirdik.

Çok büyük bir uyum ve gücen içerisinde kritik görevleri birlikte ihya ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuna ve temsil ettiğüi değerlere uygun bir şekilde devletimizin ve milletimizin bütünlüğü güvenliği ve refahı için bütün gayreti göstereceğim. Milli dış politika vizyonunu ilerletmeye devam edeceğim.

HAKAN FİDAN KİMDİR?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, görevi törenle Fatih Dönmez’den devraldı.

Dönmez’in açıklamaları şöyle:

Türkiye’nin adını ihracatta da duymaya başlayacaksınız. Çok kısa bir süre içerisinde gaz ticaret merkezi vasıtasıyla Türkiye bölgesinde önemli bir aktör haline gelmiş olacak. Madencilikte rekorlarla geçen bir süre oldu. İhracatımızı 6,5 milyar doalara çıkartmış olduk. Saymakla bitmez. Son 5 yılda çok büyük işler çok büyük projeler gerçekleştirdik. Şimdi bu görevi uzun yıllar mesai yaptığımız Alparslan kardeşimize bırakacağız. 13 yıla aşkın süredir birlikte çalıştığımız bir kardeşimiz. Emeği geçen bütün mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Bayraktar’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Enerji ve Tabii Kaynaklar alanında daha büyük dönüşüm için daha büyük bri dönüşüm için yeni bir yatırım ve reform hamlesiyle ülkemizin refahına en yüksek katkıyı sağlamak için var gücümüzle sizlerle beraber çalışacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu önemli görevi bizlere layık gördüğü için şükranlarımı arz ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

ALPARSLAN BAYRAKTAR KİMDİR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, görevi törenle Derya Yanık’tan devraldı.

Yanık’ın açıklamaları şöyle:

Çok kıymetlli bakanımıza çok sevgili sotumuza bu bayrağı devrediyor olmaktan çok mutluyum. Sayın Bakanımızın geçmişte yaptığı çalışmaları enerjisi gençliği şu anki bulunduğu noktayı da çok geliştirerek yürüteceğinden en ufak bir kuşkum yok. Mesai arkadaşlarıma, bakanlık çalışanlarına huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum. Tam bir adanmışlıkla çalıştılar. Bu fedakarlığın aynı şekilde devam edeceğinden kuşkum yok. Sayın Bakanımıza kolaylıklar diliyorum. Yolu açık olsun.

Göktaş’ın açıklamaları şöyle:

Türkiye Yüzyılı vizyonuyla kurulan bu kabinede bu görevi bana tevdi eden Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Aile ve toplum hizmetleirnde olduğu gibi kadınlar, çocuklar, engelliler, yaşlılar şehit ve gaziler ile ilgili çalışmalarımızda yüzyıl vizyonumuzla yürütüceğiz. Sosyal yardımların şeffaf bir anlayışla sürdürebilir olmasını çok önemli görüyoruz.

MAHİNUR ÖZDEMİR GÖKTAŞ KİMDİR?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, görevi törenle Adil Karaismailoğlu’ndan devraldı.

Karaismailoğlu’nun açıklamaları şöyle:

Türkiye, dünyanın lider ülkelerinden birisi olacaktır. Son 21 yıldır Türkiye’nin bu istikrar ortamında yaptığı büyük yatırımlarla birlikte Türkiye önündeki 50 yılı planlayan bir ülke haline gelmiştir. Yol arkadaşımız Abdulkadir Bey’de çok şeyle rilave edecektir. Biz bakanlığa başladığımız günde pandemiyle başladık. Peşinden seller afetler depremler ve hep birlikte yol arkadaşlığı yapıp büyük tecrübelerimiz oldu. Bu kadar zorluklar içerinde hiçbir yatırımdan geri durmadık. Aksine hızlandırdık.

Karaismailoğlu’nun açıklamalarının ardından sözü Uraloğlu aldı. Uraloğlu’nun açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni dönemini ve yeni bakanlar kurulumuzu tebrik ediyorum. 21 yıldır Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yaptığımız özveri çalışmalarla ulaşım, iletişim, altyapı ve denizcilikte Türkiye olarak çağ atladık.

ABDULKADİR URALOĞLU KİMDİR?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, görevi törenle Vedat Bilgin’den devraldı.

Bilgin’in açıklamaları şöyle:

Burada yaklaşık 2 yılı geçtik. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çok büyük zorlukların üstesinden geldik. Asgari ücretten vergi alınmamasına yönelik çalışma bize nasip oldu. Başkanlık sistemi de bunları kolaylaştıran bir sistem. EYT meselesi 20 küsur yıllık bir meseleydi. Bakan olunca meseleyi önümüzde bulduk ve onu da çözdük. Türkiye’nin ekonomik olarak en zor olduğu dönemde bu sorunları çözmek kolay iş değildir. Yaptığımız şeyler saymakla bitmez. Türkiye’de ekonomik ve sosyal gelişmeyi birlikte sağlamak meselenin esasıdır. Türkiye büyüyor. Türkiye, sanayiye dayanarak büyüyor. İhracata dayalı büyüme modelini tercih etti Türkiye. Bu büyümenin devam etmesi lazım. Bu büyüme devam ederken emekçilerin çalışanların bu büyümeden pay alması çok önemli. Emekçilerin milli gelirden aldıkları payl ilk defa yüzde 38’e çıktı.

Işıkhan’ın açıklamaları şöyle:

Bugün burada bir nöbet değişimi yapıyoruz. Bundan sonra klendisinden devraldığımız bayrağı Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemize ve milletimize hizmet etmeyi sürdüreceğiz. Tüm çalışanlarımızın yaşam kalitesini ve refahını arttırmak en önemli görevimizdir.

VEDAT IŞIKHAN KİMDİR?

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, görevi Mehmet Muharrem Kasapoğlu’ndan devraldı.

Kasapoğlu’nun açıklamalarınıns satırbaşları şöyle:

Yoğun bir 5 yıl geçirdik. Zaman zaman zorlu süreçlerden geçtik. Her daim Cumhurbaşkanımızın hem de değerli bakanımızın desteklerini hissettik. Bu bir mevki değişimidir. Bizler aynı takımın oyuncularıyız. Cumhurbaşkanımızla aynı yola baş koymuşuz. Değerli Bakanımız Osman Aşkın Bey, hem o güzel yüreğiyle donanımıyla kucaklayıcıyla bu mevkideki misyonunu çok daha yukarıya taşıyacaktır. Her daim inancımızı motivasyonumuzu en üst düzeyde ortaya koymaya devam edeceğiz. Tüm arkadaşlarıma ilelebet minnet duyacağım. Tarih her şeyi yazar. Bu şanlı bayrak ilelebet dalgalanacak. Bugün bu törenle birlikte bu mücadele daha da hızlanacak. Türkiye Yüzyılı büyük bir perspektiftir. 70 binden fazla çalışma arkadaşımın her birine minnetarım. Belki bazen üzüldük, kırıcı olduk. Ben sizleri gönülden seviyorum. Bizimkisi kısa mesafe koşusu değil. Bizimki maraton koşusu. Şüphe yokki istikamet aynı. Tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum.

Bak’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

Sayın bakanıma çok teşekkür ediyorum. Kendisiyle çok güzel bir dostluğumuz olmuştur. Birlikte çalıştık. TBMM’de görev yaptığım sürede kendisiyle birlikte çalıştık. Sık sık istişare ettik. Güzel işler yaptılar arkadaşlarımız. Sayın Cumhurbaşkanımzıızn liderliğinde Türkiye hem sporda hem gençlikte hem tesis açısında dünyanın önde gelen ülkeleri arasına girdi. Müthiş bir kredi yurtlardaki yurt kapasitesinin artılmasında ortaya koyulan performans çok çok önemliydi. Olimpiyatlar için tebrik ediyorum. Çıtayı yükselttiniz. Tüm ekibe teşekkür ediyorum. 5 yılda güzel işler yaptılar. Spor ve gençlik için çok çalışmalar yaptık. Türkiye Yüzyılı başlıyor. Yapılacak çok iş var. Kabinedeki arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Bu görev çok kutsal bir görev. Gençlerimiz çok önemli bir potansiyelimiz. Güçlü bir gençlik geliyor.

OSMAN AŞKIN BAK KİMDİR?

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, görevi törenle Hulusi Akar’dan devraldı.

Akar’ın açıklamaları şöyle:

Alnımızın akıyla bu görevimizi tamamlamış bulunuyoruz. Bu hayati görevi siz değerli silah ve mesai arkadaşlarımızla birlikte başarıyla icra etmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Ülkemizin ve asil milletimizin güvenliğini havada denizde karada, hak ve menfaatleirni korumak için azim ve kararlılıkla hep birlikte çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Hiçbir oldu bittiye izin vermedik. Haklarımızı çiğnetmedik çiğnetmeyeceğiz. 7 iklim 3 kıtaya barışı huzuru adaleti taşıyan atalarımızdan aldığımız ilhamla başta Azerbaycan ve Libya olmak üzere Somali, Katar, Kosova ve Bosna gibi dost ve kardeş ülkemizin yanlarında olduk. Yanlarında olmayı sürdüreceğiz. Sayın Yaşar Güler’i kutluyor ve emir komutasında başarılarının devam edeceğine inanıyorum.

Güler’in açıklamaları şöyle:

Bu bir bayrak değişimidir. Bugün bu bayrağı ben devralıyorum. Amacımız bu bayrağı daha yukarlara taşımaktır. Birinci önceliğimiz terörle mücadele olacaktır. Ülkemizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü terör örgütü ile en son terörist etkisiz hale getirilene kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Görevleirmizi başarıyla yerine getirmek için Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, bilim ve hukuku rehber edinen anayasaya ve kanunlara tam başğlı ve şeffaflık içerisinde durmaksızın çalışacağımıza emin olunuz.

YAŞAR GÜLER KİMDİR?

  • Etiketler :
  • Haberler –
  • Türkiye
  • Gündem
  • Kabine
  • Genel


İzmir Tempo sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakanlıklarda devir teslim

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İzmir Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!