1. Haberler
  2. Yaşam
  3. Ekim 2022 aylık burç yorumları! Aşk, para, sağlık… Burcunuzu ne bekliyor?

Ekim 2022 aylık burç yorumları! Aşk, para, sağlık… Burcunuzu ne bekliyor?

ekim-2022-aylik-burc-yorumlari!-ask,-para,-saglik…-burcunuzu-ne-bekliyor?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz.  Şimdi bir aya merhaba diyoruz, Ekim ayı (2022) başlıyor. Peki, astroloji Ekim ayı burç yorumları için neler söylüyor? Formsanté Online Astroloğu Funda Koç – Astrolog Hera Formsante okuyucuları için kaleme aldı. İşte Funda Koç’un kaleminden 2022 Ekim ayı burç yorumları… 

EKİM AYI BURÇ YORUMLARI (2022) *

Bu ay duygularımız ve aile konuları bizim için önem kazanırken, öte yandan özgürlüğümüze dair konularda da taviz vermeyeceğiz. Ekim ayı boyunca hem maddi konularda hem de ilişkilerimizde dengeli olmak için çaba göstereceğiz. Ancak sistem, bizim tüm planlarımızı ve düzenimizi baltalamak adına karşımıza olmadık sorunlar çıkarabilir. Neyse ki iyi haber, Merkür’ün Ekim ayı ile birlikte düz seyrine geçiyor olması. Yani; olası kafa karışıklıkları ve beklenmedik aksilikler bir sonraki retroya kadar rafa kalkabilir. Bu ay aslında biraz hızlı başlayacak diyebilirim. Hemen ayın 8’inde Koç burcunun 16 derecesinde hem Chiron ile kavuşum enerjisinde hem de Venüs ile de karşıtlık çalıştıran bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ile toksik bazı ilişkiler bitiş çizgisine yaklaşacaktır. Aslında sistem bizden kalıcılık istiyor ve yüzeysellikten uzaklaşmamızı bekliyor. Bu sürecin sonunda ya ilişkiler dönüşecek ve iyileşecek ya da yepyeni insanlarla kalıcı birlikteliklere doğru bir yol yürünecek. Zaten hemen dolunayın ardından Merkür burç değiştirerek Terazi burcuna geçiş yapacak. Bu durumda gene bizim ilişkilerdeki ideallerimize odaklanmamıza sebep olurken toksik olan ilişkileri ve onlarla çözemediğimiz iletişim sorunlarına odaklanmaktan vazgeçmemize sebep olacaktır. Özellikle Merkür Terazi zamanları evlilik birliği adına son derece elverişli zamanlardır. İletişim dilimizde daha uyumlu, daha ara bulucu ve yapıcı olacağımız anlamına gelir ki bu belki de evlilik ya da ilişkiler adına en önemli temadır.

12 Ekim tarihine geldiğimizde, Neptün ve Mars arasındaki gergin açı kesinleşiyor. Bunun sonucunda ise kolektif alanda; deniz kazaları, kasıtlı gemi batırma ya da boğulma haberleri gündem oluşturabilir. Bu iki gezegenin birbirine meydan okuması tüm burçları öyle ya da böyle etkileyecektir. Bireysel olarak enerji düşüklüğü ve motivasyon kaybı şeklinde kendini gösterecektir. Ayrıca her tür iftiraya karşı dikkatli olmamız gereken bir etkiyi açığa çıkaracaktır. Aldanma, aldatılma, zehirlenme gibi olaylar ile sıklıkla karşılaşılacaktır. Hayal kırıklıklarına bağlı agresyon enerjisi yükseleceğinden psikolojinize dikkat edip sakin kalmaya özen gösterin. Bu etki bizleri belki de en fazla ilişkiler alanında etkisi altına alacak. İlişkilerde fazla şüpheci olabileceğimiz gibi, kıskançlık hatta paranoyaya varan davranış bozuklukları sergileyebiliriz. Bu durumlardan dolayı ilişkilerde kopuşlar söz konusu olabilir. “Ama Funda Hanım aldatılmalar açığa çıkacak dediniz, şimdi şüphe etmeyelim mi?” dediğinizi duyar gibiyim. Ancak belki de olmayan bir açığı bulmaya çalışmak ile, bir şeyin ilahi tarafından önümüze düşmesi farklı şeylerdir. Dolayısıyla bırakın sistem sizin bilmeniz gereken bilgiyi önünüze getirsin koysun. Aksi takdirde pireyi deve yapar olmadık insanlarla olmadık senaryolar yazarsanız, paranoyak damgasını da yersiniz. Tabii bu gezegen döngüsü özellikle ruhu tek eşli olamayan, her daim yeni maceralar peşinde koşan kişileri baştan çıkaracak bir etkiyi de açığa çıkaraktır.

Bu gökyüzü etkisi ile hepimiz nasibimizi ama zehirlenerek, ama kaza yaşayarak, ama aldanarak bir şekilde yaşayacağız. Bu gezegen etkisi transit etkisi olduğundan burç burç bu etkiyi indirgemek yanlış ve yanıltıcı olur. Dolayısıyla hep birlikte yaşayarak deneyimleyeceğiz bu süreci.

19 Ekim tarihine geldiğimizde ise gökyüzünde bu kez Plüton güneş karesi kesinleşecek ki bu da Mars Neptün karesinin etkisini biraz daha perçinleyecek. Yazının başında da bahsettiğim gibi, Ekim öyle bir ay ki bütün toksik ilişkileri ya da insanları hayatımızdan çıkaracağımız dönüştürücü bir ay olacak. Dönüşüm ise asla kolay değildir. Bu süreci en rahat atlatmanın yolu ise sakin kalmak, fevri hareketlerden kaçınmak ve en önemlisi de her şeyi en az iki kere düşünüp en mantıklı geleni tercih etmeniz olacaktır. Aksi takdirde öfkeyle kalkıp zararla oturacağımız, dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olacağımız son derece güçlü etkilerin olduğu bir aydayız. Ne sadece mantık ne de sadece duygusal tepkiler için uygun bir zaman dilimi değil açıkçası.

Plüton Güneş karesi ile derinlerde yatan ego ve çatışma enerjisi gün yüzüne çıkacaktır. İlişkilerde adeta dedektif rolüne bürünüp samanlıkta iğne aramaya başlayabiliriz. Olmadı bulamadık mı, bu kez de aşırı ego ve öfke ile eski Türk filmlerindeki ‘ya benimsin ya kara toprağın’ repliğini benimseyerek arabesk ruhumuzu açığa çıkarabiliriz.

Kolektif alanda 12 Ekim ile 26 Ekim arasında patlamalar, yangınlar, depremler, volkanik aktiviteler, saldırılar ve kazalarda artış görülebileceği gibi mafya gibi derin güçlere dair haberler gündeme gelebilir ve hatta bazı suikast girişimleri de olabilir. Genel hatları ile bu belirttiğim iki hafta boyunca hem gergin enerjiler hem de kafa karışıklığı yaşamamamıza sebep olacak çok fazla etken hakimken, hayatınıza dair çok önemli kararlar almamaya dikkat edin.

22 Ekim tarihine geldiğimizde Venüs güneş kavuşumu ile gökyüzünde gergin enerjinin bir nebze de olsa dağılmaya başlayacağını müjdeleyebilirim. Her açıdan biraz daha dengeyi bulacağımız, daha duygusal ve daha uyumlu olacağımız ve hatta ilişkilerimizi toparlamaya başlayacağımız zamanlar olacaktır. Hem kendimizi hem de yaşam alanımızı güzelleştirmek isteyeceğiz. Bekar olan okurlarım için, yepyeni aşk fırsatlarının gökyüzünü etkisi altına aldığı zamanlar olacaktır. Mevcut da partneri olanların da romantik zamanlar geçirmek için yine değerlendirilmesi gereken zamanlar olacaktır. Ancak bu güzel etkiyi gölgeleyen bir unsur, bu iki gezegenin 29 derece gibi krizli bir derecede bir araya geliyor olmaları olacaktır. Bu olumlu havayı krizlerle gölgelememeye özen gösterin. Kolektif alanda ise özellikle sanat camiasından bazı kişilerin üzücü haberlerini alabiliriz bu tarihte. 23 Ekim tarihi itibariyle güneş Terazi burcundan çıkarak Akrep burcuna geçiş yapacak ve bu da bizlere güç ve dönüşüm enerjisinin yanı sıra biraz da takıntılı bir ruh haline bürünmemize sebep olabilir. Güneşin Akrep transiti özellikle su grupları ve toprak gruplarının gücüne güç katacağından o burç insanları daha manipülatif, daha baskıcı ve sahiplenici olabilirler.

25 Ekim tarihine geldiğimizde ise 2 derece Akrep burcunda bir güneş tutulması meydana gelecek. 124. Saros döngüsünün uzantısı olan tutulma, Venüs ile beraber çalıştığı ve Güney Ay Düğümü bendinde olduğundan son derece zorlanacağımız bir tutulma geçireceğiz. Birçok ilişkiyi gündeme taşıyacak olan tutulma ile kolektif alanda kadınlara ve sanatçılara karşı güç gösterilerine tanıklık edebiliriz. Ani gelişen beklenmedik olayları ve ne yazık ki cinsel taciz, tecavüz gibi haberleri de beraberinde getirecek bu tutulma. Özellikle bu tutulma ile kadın hastalıkları, cinsel yollarla bulaşan hastalıklar gündeme gelecek ve dikkat edilmesi gereken bir dönem olacak. Bireysel anlamda ise ilişkilerimizde fazla sahiplenici olduğumuz, aşırı kıskançlık çalıştırdığımız zamanlar olurken, ilişkiler adeta sadakat sınavından geçecek. Yeni başlayacak ilişkilerde ise derin duygusallığın hâkim olduğu, bize her tür tatmini yaşatan, uzun vadeli ilişkiler önem kazanacaktır.

Ekim ayında gökyüzü bizlere aşırı agresyon enerjisi yükleyeceğinden dolayı, bu enerjiyi dağıtmak adına başta spor ve doğa yürüyüşleri yapmak, varsa hobilerimiz ile ilgilenmek, sosyal aktivitelere katılmak bizleri rahatlatacaktır.

Yukarıdaki çok uzun ve detaylı yazımdan da anlayacağınız üzere son derece istisnai bir ay bizleri bekliyor ve dolayısıyla bu kış bu gibi zorlu tutulmalarla hiç kolay geçmeyecek ne yazık ki. Bütünün en yüksek hayrına olması dileği ile.

Koç ve Yükselen Koç *

Özellikle evliliği devam eden Koç burçları bu ay eşinizle iletişiminize dikkat etmenizde fayda var keza o alan biraz gergin bu ay. Ay genelinde sağlık ve kariyer noktasında destekleneceksiniz ancak komşu, kardeş ve kuzenlerinizle bu ay gerginlik ve çatışma enerjisinde olabilirsiniz. Eğitime başlamak için de son derece elverişli bir ay olacak.

Boğa ve Yükselen Boğa *

Ekim ayı sizler için nispeten daha rahat atlatacağınız bir ay olacak. Ay boyu genel olarak ilişkiler ve aşk konularında en hareketli burçlardan biri siz olacaksınız. Özellikle ay başında partnerinizle iletişim sorunlarını tamamen çözmüş olabilirsiniz. İlişkileri resmiyete taşıma şansınız da var bu ay, ilişkisi olmayanlar ise uzun soluklu ilişki fırsatları yakalayacaklardır.

İkizler ve Yükselen İkizler *

Bu ay sizleri için özellikle kariyer alanında son derece güzel fırsatlar sunan bir ay olacak. Ancak özellikle arkadaş ve sosyal çevreniz açısından hayal kırıklıkları ve duygusal dalgalanmalara açık bir süreç olma ihtimali çok yüksek. Finansal açıdan bütçenizi dengelemekte güçlük çekebilirsiniz hatta bazı okurlarım bu ay kredi çekmek zorunda kalabilirler.

Yengeç ve Yükselen Yengeç *

Ekim ayı sizleri biraz zorlayacak diyebilirim. Özellikle iş ve kariyer alanında hem çok özveride bulunduğunuzu hem de bunun karşılığında beklediğiniz takdiri görmediğinizi hissedebilirsiniz. Ekim ayı genel hatları ile kariyer alanında sizleri fazlasıyla zorlamaya hazırlanıyor. İlişkilerde ise partnerle çatışma enerjisinin hâkim olması dışında yanlış anlaşılmalara bağlı gerginlikler yaşamanız da muhtemel.

Aslan ve Yükselen Aslan *

Ekim ayı sizlerin kariyer alanında mücadele edeceğiniz ve son derece hareketli zamanlar geçireceğiniz bir ay olacak. Özellikle iş konusunda yapacağınız atılımlara ilişkin sevindirici sonuçlar elde edebileceğiniz bir zaman dilimi. Ancak sağlık konularında yaşayacağınız ufak tefek sorunlar ay boyunca sizi biraz zorlayabilir. Ailenizle keyifli zamanlar geçirerek sorunları aşacağınız bir ay olacaktır.

Başak ve Yükselen Başak *

Bu ay sizler için biraz çalkantılı olabilir. Özellikle finansal açıdan zorlanabileceğiniz ve alacak verecek dengesini kurmakta zorlanacağınız bir ay sizleri bekliyor olacak. İlişkisi devam eden okurlarım ise bu ay ekstra dikkat etmenizde fayda var keza ilişki sorunlarını düzene oturtmak istediğiniz gibi aşk ilişkilerinde dengeyi kurmakta güçlük çekebilirsiniz bu ay. Özellikle ayın başında yanlış anlaşılmalara bağlı çatışmalara dikkat.

Terazi ve Yükselen Terazi *

Ekim ayında sizler eşinizle zorluklar yaşayabilirsiniz. Özellikle küçük sorunlar bile yanlış anlaşılma sebebi ile büyük tartışmalara kadar evrilebilir. Öte yandan bekar olan okurlarım ise bu ay aşk konusunda inanılmaz hareketli zamanlar geçireceksiniz ve partnerinizle ilişkiyi daha köklü ve sağlam temellere oturtma şansı elde edebilirsiniz. Ve hatta bazı okurlarım bu ay ilişkilerini resmiyete dökme yoluna girebilirler.

Akrep ve Yükselen Akrep *

Ekim ayında özellikle sağlığınıza dikkat etmenizi önermek durumundayım. Son dönemlerde geçirdiğiniz stresli zamanlar sebebi ile bu ay sağlık sorunları yaşama olasılığınız var. Aile içerisinde son derece uyumlu enerjiler hâkim olurken, ilişkilerde de yaşadığınız sorunları geride bırakacaksınız bu ay. Hatta partnerinizle karşılıklı güvene dayalı daha sağlam bir ilişki inşa etme yoluna girebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay *

Ekim ayı sizler açısından şanslı bir ay olacak ve akışkan enerjileri hayatınıza taşıyacak. Bu ay hemen her alanda olumlu etkiler hâkim olacak. Hem finans hem kariyer alanında olumlu etkiler yaşayacaksınız. Ancak özellikle yaralanmalara karşı son derece dikkatli olmanızda fayda var bu ay. Evli olan okurlarım eşleri ile sorunları çözmekle kalmayıp, eşinizle keyifli zamanlar geçireceğiniz bir dönem yaşayabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak *

Ekim ayında finansal konularda zorlanmakla kalmayıp, yeni girişeceğiniz işlerde kalıcı başarılar elde etme şansınız var. Finansal açıdan güç elde edeceksiniz ancak öncesinde kendinizi bunalmış hissedebilirsiniz. İş ve kariyer alanında ekstra çalışmak zorunda kalabileceğiniz bu ay strese bağlı mide sorunları yaşamanıza sebep olabilir dikkat etmenizi öneririm.

Kova ve Yükselen Kova *

Ekim ayı sizlerin kariyer konularında kendinizi ortaya koyarak büyük başarılara imza atma şansı elde edebileceğiniz bir zaman dilimi olacak. Bazı okurlarım için Ekim ayında yurt dışı gündemleri hız kazanabilir veya yurt dışında iş fırsatı ya da okul fırsatı elde edebilirsiniz. Böyle bir gündemi olmayan okurlarım ise bu ay yurt dışı seyahat planı yapabilir. İlişkisi devam eden okurlarım ise sorunları bir tarafa kaldırarak ilişkinin temelini sağlamlaştıracaklardır.

Balık ve Yükselen Balık *

Ekim ayı sizlerin iç dünyanızda biraz endişe yaratacak etkileri getirebilir. Özellikle finansal açıdan zorlanacağınız bir ay olma ihtimali son derece güçlü, dolayısıyla gelir gider dengesini oturtmanız ekstra harcamalardan kaçınmanız sizler için önemli. Aşk konularında da kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz ve biraz zorlanabilirsiniz bu ay. Özellikle bazı okurlarım bu ay ilişkilerinin geleceğini fazlaca sorgularken bulabilirler kendilerini.


İzmir Tempo sitesinden daha fazla şey keşfedin

Son gönderilerin e-postanıza gönderilmesi için abone olun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ekim 2022 aylık burç yorumları! Aşk, para, sağlık… Burcunuzu ne bekliyor?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İzmir Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!