En trend vücut toparlama ve sıkılaşma yöntemleri

en-trend-vucut-toparlama-ve-sikilasma-yontemleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vücudunuzda inatçı diye tabir edilen bazı fazlalıklar olabiliyor. Yeni nesil cerrahi gerektirmeyen işlemlerle hızlı sürede iyileşme ve etki sağlanıyor. Estetik ve plastik cerrahi uzmanından sizin için en trend vücut sıkılaştıran uygulamaları öğrendik.

Yazı: Deran Çetinsaraç

Vücut toparlama dendiğinde ilk akla gelen, sıkı ve formda bir vücut elde etmek. Bu amaca yönelik pek çok teknik bulunuyor. Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Dr. Sarper Mete, son dönemde liposuction üzerine gelişen teknolojiye eklenen yeni yöntemlerin daha başarılı sonuçlar elde edilmesine olanak sağladığını belirtiyor. Uzm. Dr. Mete, “Cerrahi gerektirmeden uygulanabilecek yöntemlerde de sonuçlar cerrahi yöntemlerdeki kadar aşikar olmasa da, konforlu seanslar sonrası vücut toparlamaya yönelik etkiler elde edilebiliyor” diye de ekliyor. Son dönemde en çok tercih edilen ve vücutta sıkılaşma vadeden uygulamaları Uzm. Dr. Mete anlattı.

EN TREND VÜCUT TOPARLAMA VE SIKILAŞMA YÖNTEMLERİ *

ULTRASHAPE POWER *

Ultrashape Power, noninvazif bir vücut toparlama işlemi olup, ultrason enerjisi kullanarak karın, uyluk ve kalça bölgelerindeki yağ hücrelerini parçalamayı hedefliyor. Genellikle iki hafta ara ile üç seans tedaviye ihtiyaç duyuluyor. Bir seans yaklaşık 30 dakika sürüyor ve ağrısız. Çevre dokulara zarar vermemesi sebebi ile morluk, şişlik oluşmuyor. Bu tedavi ile karın bölgesindeki deri altı yağ tabakası kalınlığında yüzde 30’a kadar incelme olabiliyor.

EMUSCULPT VE EMUSCULPT NEO *

İki yöntem, elektromanyetik teknolojiyi kullanarak hem kas tonusunu artırmayı hem de yağ yakımını hızlandırmayı hedefliyor. Bu non-invazif tedavi özellikle karın bölgesinde definisyonu arttırmak ve kol, uyluk baldır gibi küçük alanlı bölgelerde sıkılaşmayı güçlendirmek için kullanılabiliyor.

BODYTITE *

BodyTite invazif bir prosedür olup, radyofrekans ısı enerjisi kullanarak yağ eritirken aynı zamanda yumuşak dokuda sıkılaşma sağlayan bir tedavi seçeneği. Genellikle hafif, orta derece deri sarkması olan hastalarda liposuction ile kombine edilerek kullanılıyor.

COOLSCULPTING *

CoolSculpting, deri altı yağ dokusunun dondurulup yok edilmesi amacı ile çalışan bir noninvazif tedavi seçeneği. Her biri yaklaşık 60 dakika süren birkaç seans olacak şekilde tedavi planlanıyor. Tedavi, uygulanan bölgedeki yağ miktarında yaklaşık yüzde 25’lik bir azalma hedefliyor.

POWER ASISTED LIPOSUCTION *

Bu yöntemin bildiğimiz klasik ve geleneksel liposuction uygulamasından farkı, yağ alma işleminde kullanılan kanüllerin dakikada 300 kez kısa bir hareket aralığında ileri geri hareketi yapması. Değiştirilebilir kanüller handle yani el aparatına takılıyor; bu el aparatı da hem titreşimi verecek olan cihaza, hem de yağı emecek olan aspitatöre bağlanıyor. Dokunun sert veya yumuşak olmasına göre dakikadaki hareket sayısı ayarlanabiliyor. Uygulamanın en önemli iki artısı ameliyat süresini kısaltması ve dokunun daha az travmatize olması. İki avantaj da daha hızlı iyileşme süresi anlamına geliyor. Yine klasik yönteme göre daha az morluğa sebep olduğu hem tecrübe olarak, hem de bilimsel yayınlarla ortaya konmuştur. Diğer bir avantajı ise cerrahın eforunun oldukça azalması. Bu cihaz sayesinde yorgunluğun ve ameliyat süresinin azalması işlemin sonucununu da pozitif etkiliyor. Yukarıda sayılan yöntemlerde, deriye yönelik bir işlem yapılamıyor. Eğer kişinin deri kalitesi çok bozuk veya deri çok sarkmış ise, bu sefer kol germe, karın germe, uyluk germe gibi vücut germe operasyonları ile sarkık deri alınarak vücut toparlama işlemi yapılabiliyor.

İLGİLİ İÇERİKLER

  • Tüm merak edilenleriyle: Alt beden estetiği ve Liposuction!
  • Liposuction ile Yağ Aldırma Ameliyatı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En trend vücut toparlama ve sıkılaşma yöntemleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İzmir Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!