Ocak 2023 aylık burç yorumları! Hoşgeldin 2023 astrolojisi…

ocak-2023-aylik-burc-yorumlari!-hosgeldin-2023-astrolojisi…
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sonbaharı en net şekilde hissettiğimiz Kasım ayına merhaba diyoruz. Peki, Ocak ayında burçları neler bekliyor? Astrolog Funda Koç 2023 Ocak ayı burç yorumları ve yaşanacakları anlattı. İşte 2023 Ocak ayı burç yorumları:

Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Ocak ayına ait enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Astrolog Funda KOÇ FormSante okuyucuları için kaleme aldı.

OCAK 2023 AYLIK ASTROLOJİ YORUMU *

Yeni yıla yeni umutlarla merhaba dediğimiz Ocak ayına geldik ve 2023 yılının tüm kolektife huzur, sağlık, mutluluk, para ve aşk getirmesini diliyorum. Ocak ayı birçoğumuz için 2023 yılı ve hatta gelecek yıllarımız için planlarımızı yaptığımız, strateji geliştireceğimiz bir ay olacak. Şu an neredeyim ve kendime koyduğum hedefe yaklaşmaya ne kadar yakınım sorgulamaları yapacağımız bir zaman dilimi olacak bizler için. 2023 yılının ilk günleri sanki zaman durmuş gibi hissetsek de ilerleyen aylarda zamana yetişmekte güçlük çekeceğiz. Merkür Retro’su ile hem yıla hem de yılın ilk ayına giriş yapacağımızdan özellikle geçmiş meseleleri kafamıza fazlası ile takacağımız ve pişirip tekrar değerlendirmek isteyeceğimiz zamanlar olacaktır. Tabii birçok okurum için ise geçmiş aşkların kapıları tekrar çalacağı zamanların habercisi niteliğinde. İyi haber şu ki her ne olursa olsun 2023 yılı bireysel anlamda geçtiğimiz yıllardan daha pozitif etkiler barındıran bir yıl olacak.

MARS İKİZLER BURCUNDA RETRO HAREKETİNİ SÜRDÜRÜYOR

2023 yılına Mars Retro’su ile merhaba diyeceğiz ve 12 Ocak tarihine kadar Mars İkizler burcunda Retro hareketini sürdürüyor olacak ve 15 Mart tarihine kadar gölgeli günleri devam edecek ve 25 Mart tarihine kadar da ghost Mars süreci devam edecektir. Kısacası 26 Mart tarihine kadar Mars düz seyrine geçmiş olsa da altta Retro gibi çalışmaya devam edecektir. Dolayısıyla Ocak ayı genel hatları ile dile getirmek istediğimiz konuları ifade ederken pasif agresif bir tutum sergileyeceğimizi ve hatta bu durumun bizi içsel olarak daha da sinirli hissettirmesi doğal olacaktır. Zaten 2023 yılı Nisan ayına kadar da bu enerji devam edecektir. Bazı yeni kararlar alacağımız bir yıl olacak ve en önemlisi ise sosyalliğimizin daha da artacağı zamanlar olacaktır.  Fikirlerimizi sonuna kadar savunacağımız hatta bazı konularda kolaylıkla çatışmaya varacaktır. Ancak bu süre zarfında özellikle yeni konularda atılım yapmamanız sizlerin hayrına olacaktır bunu da aklınızın bir köşesinde tutun.

RETRO HAREKETİ TÜM AY HİSSEDİLECEK

29 Aralık tarihinde Merkür Oğlak burcunda retro hareketine başlamıştı ve bu etki tüm ay boyunca üzerimizde hissedilecek. Bir çoğumuz için iş kariyer konuları ve finansal istikrarımızı ele almamıza sebep olacak bir retro olacak. Geçmişte kaldığını düşündüğünüz bazı konuların ya da projelerin tekrar gün yüzüne çıktığına şahitlik edebilirsiniz. Ex partner konusuna gelince de elbette onlardan da bir hamle gelebilir ancak bu sefer özellikle sizden yaşça büyük, ruhen olgun ya da resmiyete giderken bitmiş olan partnerlerin kapıyı çalması çok daha olası görünmekte. Ve bu Merkür retro 18 Ocak tarihine kadar devam edecek olsa da 7 Şubat tarihine kadar gölgeli dönemi devam edecektir. Venüs ise 2 Ocak tarihi itibariyle Kova burcuna geçiş yapıyor ve 26 Ocak tarihine kadar burada transitini sürdürüyor olacak ki bu da demek oluyor ki Ocak ayı boyunca ilişkilerimizde fazla özgürlükçü olacağımızdır. Sevgimizi farklı ve alışıla gelmişin dışında bir şekilde ifade etmek Ocak ayında son derece olası olacaktır. Yeni tanışacağımız kişilerin de biraz marjinal ve hatta entelektüel olma potansiyelleri olacağını unutmayın.

YENGEÇ BURCUNDA YILIN İLK DOLUNAYI

7 Ocak tarihinde 16° yengeç burcunda yılın ilk dolunay meydana gelecek ve bu dolunayın Chiron ile olan kare açısı sebebiyle bir çoğumuzu zorlayacak olan bir dolunay olacaktır. Bu dolunay özellikle bir süredir iletişim halinde olmadığınız partnerlerden geri dönüş potansiyeli içerse de uzun vadede sonucun yine hüsran olacağını söylemek durumundayım. Bu dolunayı özellikle ulaşım, medya, iletişim konularını gündeme taşıyacak olan bir dolunay olacaktır. Bireysel olarak fazlasıyla duygusal olmakla kalmayıp aynı zamanda istikrar ve güvenliğimizi de sorguladığımız, derin konulara daldığımız zamanlar olacaktır.

20 OCAK GÜNEŞ KOVA BURCUNA GEÇİYOR

20 Ocak tarihine geldiğimizde ise güneş burç değiştirerek kova burcuna geçiş yapacak. Ve hemen ardından ise 21 Ocak 2023 tarihinde Türkiye saatiyle saat 23:53’te 1° kova burcunda bir yeni ay meydana gelecek. Bu yeni ay son derece Plütonik olup, özellikle Amerika’nın fazlasıyla konuşulacağı bir yeni ay olacaktır. Bireysel anlamda ise ilişkilerde resmiyet konularının gündem yaratacağını söyleyebilirim. Öte taraftan bu yeniayın en güzel tarafı hayatlarımızda bazı farkındalıklara ulaşacağımız zamanların fitilinin ateşleneceğini söyleyebilirim. Bir çoğumuz için yeni fırsatlar sunacak olan bu yeniayın köklü ve sağlam ilişki kurmak adına eskiyi geride bırakacağımız ve yepyeni sulara yelken açacağımız dönemleri de işaret etmekte. Bütünün en yüksek hayrına olması dileği ile hepinize mutlu yıllar diliyorum.

OCAK 2023 BURÇ YORUMLARI *

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Ocak ayı siz sevgili Koç’lar için biraz yavaş başlasa da uzun vadede şans sizden yana olacak. Özellikle Ocak ayının 12’sine kadar yönetici gezegeniniz mars retro hareketli olacağından sizlerin üzerindeki atalet duygusu ayın ikinci yarısından itibaren kalkmaya başlayacaktır. Ayın ilk yarısı aile konuları ve ev konularına dair geçmiş defterlerin açılarak o alanı biraz karıştıracak sistem. Bazılarınız taşınma kararı alırken bazılarınız da ev tadilatı işlerine girebilirler. Ayın ikinci yarısında ise sosyal çevrenizde ve arkadaş çevrenizde hareketli zamanların başlıca ve kendinizi daha çok dışarıda zaman geçirirken bulacağınız günler olacaktır.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Ocak ayı genel anlamıyla yavaş başlasa da ikinci yarısından itibaren hareketlendiğiniz zamanlar olacaktır. Ayın ilk yarısında planlarınız dışında ekstra harcamalar canınızı biraz sıkabilir ve bütçenizin sarsılmasına sebep olabilir. Ancak özellikle ayın ikinci yarısından itibaren sular daha dengelenecek diyebilirim. Özellikle ayın ilk yarısında eğitim ve iletişim konuları sizler için önem kazanırken kardeşlerinizle ilgili bir konu hakkında çözüm yoluna ulaşacağını zamanlar olacaktır. Ayın ikinci yarısının itibaren iş ve kariyer konuları sizler için önem kazanırken bazı yeni fırsatlar ile kariyer hayatınızda yeni bir yol haritası çizerken bulabilirsiniz kendinizi. Yeni bir işe başvurmak ya da başlamak için bu dönem kullanmanızda fayda var.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

2023 yılının ilk ayı olan Ocak ayı sizler için biraz yavaş başlasa da ikinci yarısından itibaren bulutlar da olacak ve net bazı kararlar almaya başlayacaksınız. Mars’ın bir süredir burcunuz da retro yapıyor olmasa sizlerin elini kolunu bağladı ancak 12 Ocak tarihi itibari ile artık bu retro sona eriyor ve hemen her konuda yeni atılımlar yatmak motivasyonunu sahip olacaksınız. Yönetici gezegeniniz Merkür’ümde 18 Ocak’a kadar retro harekette olması sizlerin özellikle finansal konularınızda bazı kararlar almanıza ve bütçe ayarlaması yapmanıza sebep olacaktır. Ayın ilk yarısı finansal konularınız ön planda olurken ayın ikinci yarısından itibaren Ummadığınız masraflar bütçenizi sarsılmasına sebep olabilir. Yine ayın ikinci yarısında bazı seyahatler veya eğitim masrafları gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Geçtiğimiz altı ay yaşatmış olduklarınızdan ötürü Ocak ayına biraz endişeli ve biraz kendinizi yorgun hissederek girebilirsiniz. Aslında bunun sebebi Mars’ın retro hareketi ve iyi olan haber şu ki 12 Ocak tarihi itibari ile mars artık düz seyrine geçecek. Ocak Ayı’nın ilk yarısı sizlerin kafa karışıklığı yaşayacağınız ve bir çok konuda ikilem ve kararsızlığa düşeceksiniz zamanlar olacaktır. Yanlış anlaşılmalara ve kariyer alanında bu sebeple gerginliklere karşı dikkatli olmanızda fayda var. İletişim sizler için önem kazanırken geçmişte bıraktığınız kişilere karşı özlem duygusu içerisinde olabilirsiniz. Yine ayın ilk yarısı odanız ilişki konuları olur olurken bir çoğunuz için ilişkilere dair dönüm noktası yaşayacağı zamanları göstermektedir. Ayın ikinci yarısında ise gelirinizi arttırmak adına yeni fırsatlar elde edeceğiniz ve bazı yeni projeler içinde yer alabileceğiniz zamanlar olarak dikkat çekiyor.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

2023 yılının ilk ayı sizler için gergin enerjilerle başlasa da özellikle ayın ikinci yarısından itibaren şansı ve fırsatları üzerinize hissedeceğin zamanlar olacaktır. Özellikle arkadaş çevreniz da ayın ilk yarısında yanlış anlaşılmaları bağlı gerginliklerden uzak durmanızda fayda var. Aynı ilk yarısı bu gibi etkilerden dolayı kendinizi izole etmek isteyeceğiniz zamanlar olarak dikkat çekecektir. Evet sizler gözünde olmayı seversiniz ancak yaşamış olduğunuz gerginlikler sizlerin biraz kabuğuna Çekilmenizi sebep olacaktır ve hatta bu sürece kendinizi rahatlama fırsatı olarak göreceğiniz zamanlar olarak dikkat çekecek. Ayın ikinci yarısından itibaren enerjinizi tekrar toplayacak ve özellikle ilişki konularında hareketli zamanların başladığına şahitlik edeceksiniz.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Ocak ayı özellikle ilişkilerinizi mercek altına almanıza sebep olacak. Bir süredir iş ve kariyer konularında önünüzü göremiyor ve işlerin nereye gideceğini öngöremiyordunuz bu ayın ortasından itibaren bu noktada kararlı adımlar atacak ne yöne gitmek istediğinize net bir şekilde karar verip bu doğrultuda eylemlere geçeceksiniz. Yönetici gezegeniniz Merkür 18 Ocak tarihine kadar retro hareketinde olacağından ötürü sizlerin enerjisini biraz aşağıya çekecektir. Özellikle ilişkileriniz konusunda yanlış anlaşılmalara ve tartışmalara açık olduğunuzu unutmayın ve alttan almaya özen gösterin. Ayın ilk yarısında arkadaş ve sosyal çevrenize dair bazı net kararlar alabilir ve tartışmalara bağlı bazı arkadaşlarınız ile yol ayrımına gidebilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren günlük işleriniz ve rutinleriniz noktasına yoğunlaşacak, işlerinizi organize ederek bazı yeni girişimlerde bulunabileceksiniz.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ

Ocak ayı ağır enerjilerle başlasa da ikinci yarısından itibaren rahatlayacaksınız diyebilirim. 18 Ocak tarihine kadar ev almak ev satmak veya ev değiştirmek noktasında bazı düşünceler içerisine girseniz de bu kararınızı belirttiğim tarihten sonra vermeniz sizlerin hayrına olacaktır. Ayın ilk yarısında iş ve kariyer alanında beklediğiniz terfi/tayin gibi konulara dair bazı tamamlanmalar yaşayabilirsiniz. Ayın ikinci yarısından itibaren İse odağınızı artık ilişki, romantizm ve partnerinize çevireceksiniz. İlişkinizin tekrar canlanıp alevleneceğini söyleyebilirim ve hatta bekar olanlar için yeni bir aşk fırsatı da söz konusu olabilir. Evli olan okurlarım İsa bu süreçte çocuk sahibi olma kararı alabilirler.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Ocak ayı sizler için biraz dalgalı başlayacak diyebilirim. 12 Ocak tarihine kadar yönetici gezegeniz marsın retro hareketinde olması sizlerin özellikle gelirleriniz, yatırımlarınız konusunda elinizin kolunuzun bağladığı bir dönem olmasına sebep olmuş olabilir. Yatırımlarda veya gelirlerde bir durgunluk sürecinden geçiyor olabilirsiniz. Ancak olumlu olan haber şu ki ayın ikinci yarısından itibaren artık bu alanlarda hareket başlayacak. 18 Ocak tarihine kadar ise kafa karışıklıkları ve beklediğiniz bazı konularda gecikmeler yaşamanız olası. Bu ayın ilk yarısı yurtdışı seyahatleri ile ilgili bir gündem söz konusu olabilir ya da varsa yurtdışında yaşayan akrabalarınıza dair yaşamış olduğunuz bazı sorunlar artık bitiyor diyebilirim. Ayın ikinci yarısından itibaren İse ev ve aile konuları sizler için önem kazanacak ve aileniz tarafından tanıştırılacak kişilerle yeni bir aşk fırsatı yakalama şansımız da söz konusu olacaktır.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Ocak ayı kişisel anlamda bazı değişimler yaşayacağınız bir ay olacak. 12 Ocak tarihine kadar Mars evlilik ve ortaklık alanınızda retro hareketini sürdürüyor olacak hal böyle olduğu için de özellikle evliliklerde çatışma yaşamanız son derece olası görünüyor. 18 Ocak tarihine kadar ise finansal konularda önünüzü göremediğiniz Kafa karışıklığı yaşadığınız ve bütçenizin kolaylıkla sarsılabileceği zamanlar olacaktır. Özellikle ayın ilk yarısı ilişkiler noktasında bazı ayrılıklar yaşanması veya yaşanıyor olan ayrılığa dair bir tamamlanma olası görünüyor. Ayın ikinci yarısından itibaren ise iletişimin hızlandığı bir zaman dilimi olacak sizler için. Bazı okurlarım yeni bir proje içerisinde yer alabilir veya yeni bir eğitimi hayatlarına dahil edebilirler.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Sevgili Oğlaklar için Ocak ayı mum üfleme sezonu anlamına geliyor. İyi ki doğdunuz sevgili Oğlaklar. Ancak Ocak ayı sizler için biraz yavaş ve hatta kaotik başlayabilir. Bunun tamamen bir illüzyon olduğunu ve 18 ocağa kadar bu kafa karışıklığının devam edeceğini söyleyebilirim. Bir süredir ufak tefek sağlık sorunlarıyla uğraşıyor olabilirsiniz ve hatta bağışıklığınız da düşmüş olabilir ancak ayın 12 sinden itibaren bu durum geride kalacak diyebilirim. Ayın ilk yarısı evliliğiniz ve ortaklığınızla ilgili bir dönüm noktası ve gerginlik söz konusu olabilir ve odağınızı evliliğinize veya evlilik konularına çevirebilirsiniz ayın ikinci yarısından itibaren ise finansal konularla ilgili yeni birtakım atılımlarda bulunma durumunuz söz konusu olacaktır yeni gelen fırsatlar elde edebileceğiniz gibi bütçenizde de bir yapılandırma içerisine girebilirsiniz.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA

Ocak ayı sizler için de biraz yavaş etkilerle başlayacak özellikle ilişkiler konusunda bir süredir gergin, pasif agresif, durağan bir süreçten geçmiş olabilirsiniz ve 18 Ocak tarihine kadar sakin kalmanız sizlerin lehine olacaktır. Kafalar karışık olsa da aslında net bazı kararlar alacağınız zamanlar ayın ikinci yarısından itibaren geliyor diyebilirim. Ayın ilk yarısı fiziksel sağlığınızla ilgili bazı değişiklikler ve tamamlanmalar söz konusu olabilir. İş konuları ile alakalı beklediğiniz bazı haberlerde yine ayın ilk yarısında kapınızı çalacak gibi duruyor. Ayın ikinci yarısında ise hayallerinizin peşinden gitme fırsatı yakalayacak ve yepyeni fırsatlar elde edeceğiniz zaman dilimleri başlıyor olacak. Yoğunluğunuz yine ayın ikinci yarısında artacak olsa da yeni yaşınızda hayalleriniz sizlerle beraber olacak. Bu zamanın tadını çıkarmanızda fayda var.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Ayın genelde diğer tüm burçlar da olduğu gibi sizin içinde yavaş etkilerle başlayacak diyebilirim. Bir süredir ev ve aile konularında gergin zamanlar yaşıyor olabilirsiniz ve hatta ev almak ev satmak gibi gündemleri olanlar bekledikleri fırsatları da yakalayamamış olabilirler. İyi olan haber şu ki 12 Ocak tarihinden itibaren aradığınız fırsatı yakalama şansına sahip olacaksınız. Sosyal çevrenizde 18 Ocak tarihine kadar yanlış anlaşılmalar sebebiyle oluşabilecek sıkıntılar söz konusu olabilir Buda sizlerin arkadaşlarınızla sorun yaşamanıza sebep olabilir. Ayın ilk yarısı aşk konularında yeni fırsatlar sunan ve kalp atışınızı hızlandıracak yeni tanışmalara sebep olabilir. Ancak gökyüzünde hem Mars’ın hem de Merkür’ün retro olduğunu unutmayın ve ilişkinizin startını vermek için siz yine de ay sonunu bekleyin. Ayın ikinci yarısından itibaren enerji olarak daha rahatlamış hissedeceksiniz ancak bu süreç sizin biraz bu rahatlamayı abartarak fazlaca kabuğunuza çekilmemize sebep olabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ocak 2023 aylık burç yorumları! Hoşgeldin 2023 astrolojisi…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İzmir Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!