Wonderland adlı DeFi platformunun finans yöneticisi ve aynı zamanda sahte kripto para borsası QuadrigaCX’in kurucularından olan dolandırıcı, elde ettiği kripto paraları aklamaya başladı.

Sifu.eth adlı Ethereum cüzdanı, 2.77 milyon dolara tekabül eden 1.000 adet ETH tokenini Tornado Cash’e gönderdi. Söz konusu cüzdan, seri bir dolandırıcı olduğu iddia edilen ve ayrıca suç kayıtları da bulunan Wonderland yöneticisiyle bağlantılı gözüküyor.

Wonderland Dolandırıcısı, 5.54 Milyon Dolara Tekabül Eden Toplamda 2.000 Adet Ethereum’u Akladı

Bu hamlesinin ardından aynı platforma 1.000 Ethereum daha gönderen dolandırıcı, böylelikle toplamda 5.54 milyon dolarlık kara kripto parayı akladı.

Kripto cüzdanı ZenGo CTO’su Tal Be’ery, konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı: “Dolandırıcı kişinin gerçekten de bu cüzdanın sahibi olduğunu kesin olarak söylemek mümkün değil. Ancak bu olay için konuştuğumuzda son derece yakın bir tahminde bulunabiliriz.”

Wonderland yöneticisinin, ponzi şeması olduğu ortaya çıkan Kanadalı kripto para borsası QuadrigaCX’in kurucalarından biri olan Michael Patryn olduğu belirlenmişti. Bu haberin medyaya yansımasının ardından Wonderland’in TIME tokeni ani bir şekilde %32 değer kaybetti. Kan kaybı yaşamaya devam eden kripto para, geçtiğimiz haftadan bu yana %60 düşüş yaşadı.

Söz konusu dolandırıcının, QuadrigaCX borsasından da 190 milyon dolarlık bir vurgun yaptığı iddia ediliyor.

Gelişmelerin ardından DeFi tokenlerinin değerlerinde de düşüş gözlendi. DeFiPulse’dan elde edilen veirlere göre, DeFi piyasası Kasım ayında kaydedilen zirvesinden %28 daha düşük bir TVL değerinde bulunuyor.

Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!