Yengeç Dolunayı 2023! Burçlara etkisi ne olacak? Dolunay ne zaman?

yengec-dolunayi-2023!-burclara-etkisi-ne-olacak?-dolunay-ne-zaman?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğduğumuz anda bu hayata geliş amacımızı, nasıl bir karaktere sahip olduğumuzu, en önemlisi de kaderimizi gösteren bir harita oluşuyor ve biz astrologlar buna natal harita diyoruz. Gökyüzünün anlık hareketlerini takip ederek, bizlerin yaşamına yansıması ve yorumlanması noktasında ise astrolojiden destek alıyoruz. Yengeç Dolunayı hakkında enerjileri ve bunun burçlara olan etkilerini Astrolog Funda KOÇ FormSante okuyucuları için kaleme aldı.

YENGEÇ DOLUNAYI NE ZAMAN? *

2023 yılının ilk dolunayı 7 Ocak 2023 tarihi cumartesi günü saat 02:07’de 16° yengeç burcunda meydana gelecek.

OLUMSUZLUK YAŞAYACAĞINIZ KONULARI İYİYE ÇEVİREBİLİRSİNİZ

Bu dolunay Merkür ve Chiron ile sert etkileşim yaparken Uranüs’le de olumlu bir açı kalıbı oluşturuyor. Bu dolunay bizlere, birtakım anlaşmazlıkları çözümlemek için yeni bir bakış açısı ve tabii ki yeni fikirlerle birçok sorunun üstesinden gelme fırsatı sunacak. Bu dolunay ayrıca Canopus adlı bir sabit yıldız ile beraber çalışacak. Bu sabit yıldızın en önemli etkilerinden bir tanesi olumsuz olan ve kötüye gittiğini düşündüğümüz konuları iyiye çevirme gücüne sahip olmasıdır. Bu sabit yıldızın etkisi özellikle seyahatlerin artması, ticaretin güçlenmesi ve iç güdülerimizin yoğunlaşması şeklinde olacaktır. Ancak bu yıldızın negatif etkileri de var. Bunların başında ise özellikle boğulma vakalarında artış görülmesidir.

İLİŞKİLERDE İPLERİ KOPARMA NOKTASINA GELEBİLİRİZ

Bu Dolunay’ın bireysel ve kolektif olarak etkilerine değinecek olursam, özellikle ilişkiler ve kararlarımız noktasında bir denge bulma arzusu içerisinde olacağız. Özgürlüklerimizi kısıtlayan sorunlu ilişkiler daha fazla mercek altına alınacaktır. Partnerin üzerimize uyguladığı baskıya isyan edip kolaylıkla ipleri koparma aşamasına gelebiliriz aman dikkat. Ancak daha öncesinde benzer sorunlar sebebiyle sekteye uğramış olan ilişkiler için ise tekrar değerlendirme ve tekrar gözden geçirme fırsatı sunan bir dolunay ile de karşı karşıyayız. Bu uğurda gerekirse tartışmadan bile kaçınmayacağımızı söyleyebilirim. Ancak hemen hatırlatmak isterim ki malum gezegenlerin retro hareketli olması sebebiyle, sizin son kararı retro bitimine saklamanızda fayda var. Ay sonunda, dolunay bu konuları tekrar tetikleyecek olup, önümüze tekrar bir fırsat çıkacaktır.

Seyahat, hukuk, medya, eğitim ve basın konularında birtakım gelişmelere tanıklık edebiliriz. Özellikle ticaretle ilgilenen okurlarım bu dolunayla birlikte, daha öncesinde yapılmış olan anlaşmaları gözden geçirme veya daha önce üzerinde düşündüğünüz bir projeyi hayata geçirme fırsatı elde edebilirsiniz.

EĞİTİM ALANINDA YENİ DÜZENLEMELER OLABİLİR

Dolunay haritası ülkemiz açısında incelendiğinde ise halkın sağlığı, refah seviyesi konuşulan ana başlıklar arasında yer alacaktır. Ayrıca uluslararası ilişkilerimizde gizli düşmanlıklar veya anlaşmalar açığa çıkacak ve konuşulmaya başlanacaktır. Yine bunlarla bağlantılı olarak askerlerimizi ilgilendiren bazı konular da gündeme gelebilir. Global ölçekte ise dış ticaret konuları, tüm taşımacılık alanları, eğitim konuları ve tabii ki Medya gündem oluşturacaktır. Eğitim ve yüksek öğrenim alanlarında bazı gelişmeler ve hatta bazı yasal düzenlemeler söz konusu olabilir.

KAZALARA VE SAĞLIĞA DİKKAT!

Harita Uranyen açıdan incelendiğinde ise, ani kazalara karşı dikkat çeken vurgular olduğunu belirtmek zorundayım. Özellikle bireysel alanda araçlarınızı ve motorlarınızı kullanırken aşırı hız ve dikkatsizlik sebebiyle oluşabilecek kazalara dikkat çekiyor. Uçak kazaları ise ne yazık ki bu süreçte yine gündeme gelebilir. Sel, taşkın, her türlü su kazalarında artışlar beklenebilir. Sağlık açısından ise mide bağırsak sorunları gündeme gelebileceği gibi zehirlenmelere karşı daha dikkatli olunması gereken bir süreçte olduğumuzu belirtmeliyim. Bütünün en yüksek hayrına tecelli etmesi dileğiyle.

YENGEÇ DOLUNAYI VE BURÇLARA ETKİLERİ *

Koç ve Yükselen Koç *

Bu dolunay siz sevgili Koçları ev, emlak, taşınma, aile konularında etkileyecek ve gündeminizi meşgul edebilir. Özellikle taşınmaya dair beklediğiniz bazı haberler bu dolunayla birlikte netleşecektir. Aile büyüklerinin sağlık konuları bu süreçte de ön planda olacak gibi.

Boğa ve Yükselen Boğa *

Bu dolunay sizleri eğitim, iletişim, kardeşler ve komşular bu süreç zarfında gündeminizi oluşturabilir. Özellikle eğitim konuları ile ilgili beklediğiniz bazı haberler bu dolunay süreci ile netlik kazanacaktır. Bu süreçte bir takım yeni gruplar içerisine katılabilir çevrenizi genişletebilirsiniz. Bir süredir yazmayı planladığınız kitap ya da üzerinde çalıştığınız bir proje için artık anlaşma veya karar noktasına gelebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler *

Bu dolunay ile birlikte maddi ve manevi kazanımlarınız konularında bir netleşme yaşayacaksınız. Beklediğiniz bir zam veya iş haberi bu dolunay ile kapınızı çalabilir. Bazı okurlarım ise yeni yatırımlar yapma kararı alabilirler ancak hemen hatırlatmalıyım ki bunu hayata geçirmek için retroların bitmesini beklemek çok daha sağlıklı olacaktır.

Yengeç ve Yükselen Yengeç *

Bu dolunay ile fiziksel görünümünüz asıl gündem maddemiz olacaktır. Kendinize dair bazı kararlar alabilir ve hem fiziksel görünümünüz hem de sağlığınız açısından sizlere iyi geleceğini inandığınız bazı atılımlarda bulunmak isteyebilirsiniz. Bu konuya dair biraz kafa karışıklığı yaşayacak olsanız da net kararı ay sonuna doğru almanız sizlerin hayrına olacaktır.

Aslan ve Yükselen Aslan *

Bu dolunayda gizli düşmanlıklar sebebiyle, bilinçaltı konularınız bu süreçte sizleri biraz gerecek gibi görünüyor. Birtakım zorluklarla mücadele etmek durumunda kalacağınız bu dolunay hastane veya hapishane gibi kapalı alanlarda kalma konularını gündeme getirebilir. Son zamanlarda yaşamış olduğunuz sorunlar sizlerin kabuğunuza çekilmenize de sebep olabilir.

Başak ve Yükselen Başak *

Bu dolunay sizler için arkadaş ve sosyal çevreniz konusunda bazı kararlar alabilir ve hayatınızda artık yer almasını istemediğiniz kişileri hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Özellikle arkanızdan konuştuğunu düşündüğünüz veya duyduğunuz kişiler ile yollarımızı ayırabilirsiniz. Ancak bu duyumu Merkür retro esnasında aldıysanız siz yine de gerçekliğini sorgulayarak adım atın.

Terazi ve Yükselen Terazi *

Bu dolunay ile birlikte iş ve kariyer alanında bazı netleşmeler sizleri bekliyor. Özellikle terfi konularında da beklediğiniz bir iş değişikliğine dair bazı kararlar bu dolunayla birlikte açığa çıkacaktır. Ancak özellikle yeni bir anlaşmaya imza atacaksanız siz siz olun Merkür Retro’nun bitmesini bekleyin. Bazı terazi okurlarım ise bu dolunay ile birlikte artık statü değişikliğine gidebilirler.

Akrep ve Yükselen Akrep *

Bu dolunay ile birlikte yüksek öğrenim ve yurtdışı konuları bu süreçte gündeminiz meşgul edecek diyebilirim. Halihazırda devam eden hukuksal konular ya da mahkemeleriniz varsa bu dolunay ile birlikte artık bazı kararlar çıkabilir ve hayatınızı etkileyen gelişmeler yaşanabilir. Özellikle yurtdışı seyahatleri konusunda bazı gelişmeler gündeme gelecek olsa da ufak tefek ulaşım aksiliklerine karşı ise sakin olmanızı öneririm.

Yay ve Yükselen Yay *

Bu dolunay krediler borçlar nafaka ve Miras konuları gündeminizi oluşturacaktır. Beklediğiniz bazı haberler var ise bu haberlere dair netleşmeler yaşayacaksınız. Ancak özellikle kredi başvurusunda bulunduysanız ve sonucu bu dolunayda alırsanız krediye imza atmak için ay sonunu beklemeniz sizlerin hayrınıza olacaktır. Bazı okullarım ise bu süreçte ani bir ameliyat kararı alabilirler.

Oğlak ve Yükselen Oğlak *

Bu dolunay ile birlikte evlilik eş ve ortaklık konularında bazı netleşmeler ve tamamlanmalar yaşayacaksınız. Eşinizle süregelen sorunların bu dolunayda üzerine giderek çözme imkanına sahip olduğunuzu belirtebilirim. Açık düşmanlıklar yine bu dolunayın ana başlıkları arasında yer alacaktır. İlişkilerinizde resmiyet adına bazı konuşmalar yapabilir ve artık ilişkinizi bir üst seviyeye taşımak isteyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova *

Özellikle evcil hayvanınız bu süreçte kafanızı karıştırabilir. Belki evcil hayvanınızın belki de sizlerin sağlıkları ve sağlık konuları bu dolunayda netlik kazanacak. Evet bir sürelik kafa karışıklığı yaşasanız da yeni bir tedavi yöntemi ile bu süreci atlatma şansına sahip olacaksınız. Günlük işiniz ve çalışma alanınıza dair beklediğiniz bazı gelişmeler bu dolunayda kapınızı çalabilir.

Balık ve Yükselen Balık *

Bu dolunaydan belki de en şanslı etkilenen burçlardan birisiniz. Çocuk, hobiler, seyahatler ve en önemlisi aşk konularında bazı netleşmeler yaşayacaksınız. Bekar olan balık burçları için yepyeni aşk fırsatları gelirken, bazılarınızınsa Ex Partnerleri kapıyı tekrar çalabilirler. Evliliği devam eden okurlarım ise artık evlilikleri ne yeni bir birey katmak isteyebilir ve çocuk kararı veya haberi alabilirler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Yengeç Dolunayı 2023! Burçlara etkisi ne olacak? Dolunay ne zaman?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İzmir Tempo ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!